עסקאות וחוזי נדל"ן

עסקת נדל"ן אמורה להיות מאורע משמח, אחרי הכול 'בית' זה לא משהו שקונים בכל יום. אבל כדי שהשמחה תהיה שלמה ואמיתית חשוב שיהיה חוזה ברור ובהיר שמשקף באופן מדויק את ההבנות אליהן הגיעו הצדדים ומגדר מפני סכנות.

עבור לקוחות שאני מלווה בעסקת מכר, התפקיד שלי מתחיל הרבה לפני מעמד החתימה. כחלק מהשירות שאני מספקת אני מסייעת ללקוחות עוד בשלב המשא ומתן ועורכת בדיקות רקע הנוגעות לרישום הנכס בקרב הרשויות הרלוונטיות. בשלב עריכת החוזה אני מייצרת מענה מלא לחששות הספציפיים של כל לקוח. במקרים בהם החוזה הראשוני נערך על ידי הצד השני (כמו שקורה ברכישת דירה מקבלן) אני עומדת על ביטול סעיפים מקפחים ומתעקשת להכניס הגנות במקומות בהם החוזה עמום.

 ניסוח בהיר שלא משאיר מקום לפרשנויות סותרות ימנע בעיות ומחלוקות עתידיות. לצערי, אני פוגשת לא מעט לקוחות שמגיעים אלי לראשונה רק כשמתעוררות בעיות.

בדרך כלל זה קורה ללקוחות שלא חתמו על חוזה ברור דיו או שלא יוצגו על ידי עורך דין במהלך ביצוע העסקה ופתאום הם מגלים שהם בלי דירה אבל עם משכנתה.

התופעה הזו נפוצה מאוד דווקא בקרב רוכשים שקנו דירה חדשה, 'על הנייר', מקבלן. אנשים טועים לחשוב שרכישה של דירה מקבלן היא עסקה בטוחה יותר, ופעמים רבות מתפתים להשתמש בעורך הדין של הקבלן כדי להפחית בהוצאות שכר הטרחה.

חשוב לזכור שעורך הדין של הקבלן משרת את הקבלן ולא את הרוכש. לכן, בכל מקרה של רכישת דירה, ההמלצה הגורפת היא להיעזר בשירותיו של עורך דין שמתמחה במקרקעין. במשך שנים וגם היום נתתי שירות ליזמים גדולים . עסקאות של דירה יד ראשונה מוכרות לי משני צדי המתרס ומאחורי אינספור חוזים מסוג זה.

בנוסף להסכמי מכר של נכסי נדל"ן למגורים אני מתמחה בניהול עסקאות (כולל סיוע במשא ומתן) ועריכת חוזים במגוון סוגים של נכסי נדל"ן כמו גם בעריכת חוזי שכירות של נכסים. בכל מה שקשור לעסקאות נדל"ן אפשר להתקשר אלי ולקבל מידע ראשוני רלוונטי לעסקה ללא התחייבות וללא עלות.

תהיו בקשר

052-222-0147

שעות פעילות 09:00 – 18:00

כתובתינו: בית רובינשטיין (קומה 20)

רחוב לינקולן 20 תל אביב

אימייל: brotemb@netvision.net.il​